Oferty Firm - Jak Zarobić ? - 7 podstawowych błędów !

Zobacz galerię 10 luty 2016 23:44 od ivnet.pl

Oferty Firm - Jak Zarobić ? - 7 podstawowych błędów !

Czy Twoja Oferta Firmy zawiera potrzebne informacje dla potencjalnych klientów ?

Sama obecność firmy w internecie to za mało. Istotna jest relacja z potencjalnymi klientami. Ważna jest także pełna informacja, oferta firmy, która nie irytuje, zamieszczanie prawdziwych, aktualnych i unikatowych informacji. Musimy zadbać o szybką i skuteczną obsługę klienta poprzez email, telefon, wysyłkę towaru czy usługi oraz zadowolenie klientów.

Kierowanie oferty do niewłaściwej grupy docelowej 

Potencjalni klienci muszą być zainteresowani naszą ofertą. Nasze produkty czy usługi mają być kierowane w ofercie do konkretnej, stargetowanej grupy docelowej. Klienci, jeśli będą zadowoleni, także w przyszłości mogą skorzystać z oferty firmy i być naszymi klientami.

Brak cen produktów lub usług oferty firmy 

Brak cen produktów i usług irytuje wielu klientów. Klienci są niecierpliwi, mają często mało czasu, poszukują produktów lub usług, chcą załatwić problem, potrzebę. Klienci nie lubią czekać na kontakt sprzedawcy, wydzwaniać czy mailować i prosić o informację czy cennik. Klient powinien natychmiast mieć dostęp do informacji, które potrzebuje, w przeciwnym razie pójdzie do konkurencji.

Brak informacji o firmie 

Klienci chcą mieć podstawowe informacje o firmie, dane kontaktowe do firmy, numeru telefonu, formularz kontaktowy email, względnie adres email oraz mapki dojazdu. Wskazane jest, by zamieszczać posiadane certyfikaty i wyróżnienia dla potwierdzenia wiarygodności, rzetelności i zaufania.

Krótkie i ogólne opisy produktów i usług 

Klienci oczekują aktualnych i rzetelnych informacji o produktach i usługach. Internauci chcą jak najszybciej znaleźć to, co ich interesuje. Najlepiej, aby dostępne były również zdjęcia. Czy na pewno chcesz ryzykować utratę potencjalnych klientów, którzy uciekną z Twojej strony do konkurencji, gdzie znajduje się szczegółowa treść ? Należy koniecznie podać kontakt do firmy oraz szybko odpowiadać na zgłaszane pytania.

Kopiowanie treści z innych stron 

Kopiowanie tych samych treści z różnych stron powoduje, że w wynikach wyszukiwań w Google, strona pojawi się znacznie niżej niż strony z unikalnymi tekstami. Kopiujemy tekst i zdjęcia i mamy gotowy wpis na stronę. Takim postępowaniem więcej stracimy niż zyskujemy. Ten sam wpis znajdziemy na setkach innych stron. Zamieszczanie kopiowanych treści ofert firm dla Google jest niekorzystne pod kątem pozycjonowania SEO w wynikach wyszukiwania. Internauci niechętnie tracą czas na przeglądanie tych samych informacji. Twoja Oferta Firmy musi być unikalna.

Brak referencji i opinii 

Klienci chcą znaleźć na stronie firmy pozostawione komentarze osób, które już skorzystały z naszych usług. Dajmy klientom możliwość komentowania. Stworzymy w ten sposób pozytywny wizerunk firmy, poprzez pozostawione opinie i referencje zadowolonych klientów. Każda opinia i referencja stanowi informację dla pozostałych klientów o jakości Twoich usług. Zadowoleni klienci będą polecać Twoją firmę i promować poprzez wyrażanie swojej satysfakcji.

Brak informacji w Google 

Twoja strona internetowa nie wystarczy, musisz być obecny i dać się znaleźć w internecie. Jeśli potrzebnych informacji internauci nie znajdą, to wybiorą inne oferty firm. Pozycjonowanie Twojej strony internetowej przyjaznej wyszukiwarkom jest niezbędne. Treść na stronie musi być unikalna , czyli Twoja, zgodna z ofertą produktów i usług. W tekście należy zamieścić słowa kluczowe, dzięki którym potencjalni klienci poprzez wyszukiwarkę trafią na Twoją stronę. Słowa klucze umożliwiają znalezienie Twojej firmy. Klient wpisuje to czego szuka, czego potrzebuje i Ty musisz mu to dać. Chcesz zarobić pieniądze - musisz unikać podstawowych błędów i musisz dać klientowi to, czego szuka.

Pozdrawiam,

Mariusz Waldheim

Zobacz galerię zdjęć artykułuDodaj komentarz

komentarze

 1. dnia 16 luty 2016 12:46 #1ivnet.pl

  Zgadzam się całkowicie

 2. dnia 16 luty 2016 12:46 #2ivnet.pl

  OK, trzeba pilnować wszystkich aspektów

 3. dnia 16 luty 2016 12:47 #3ivnet.pl

  Ważne, by pamiętać i stosować

 4. dnia 16 luty 2016 12:47 #4ivnet.pl

  To nie takie proste

 5. dnia 16 luty 2016 12:48 #5ivnet.pl

  OK, jestem na bieżąco

 6. dnia 16 luty 2016 12:48 #6ivnet.pl

  Proszę częściej o artykuły na ten temat

 7. dnia 16 luty 2016 12:49 #7ivnet.pl

  Mam problem z opiniami klientów

 8. dnia 16 luty 2016 12:49 #8ivnet.pl

  Opinie klientów są najważniejsze

Dodaj komentarz

Wyraź swoją opinie ! Nie zwlekaj wyraź opinie na temat artykułu!
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.