Zadbaj o swoje bezpieczeństwo, by zarobić pieniądze ?

Zobacz galerię 24 maj 2016 12:53 od ivnet.pl

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo, by zarobić pieniądze ?

Apteczka pierwszej pomocy to zestaw, który powinien znaleźć się w każdym domu, firmie, oraz samochodzie. Wymagają tego przepisy prawne i zdrowy rozsądek. Również, wybierając się na wycieczkę nie można zapomnieć o zabraniu ze sobą takiego zestawu. Co powinna zawierać apteczka i dlaczego opłaca się ją kupić w Sklep.Ivnet.pl z wykorzystaniem naszych kodów rabatowych? Tego dowiesz się właśnie z tego artykułu.

Ratunek w kryzysowych sytuacjach

Apteczka to obowiązkowe wyposażenie w każdym domu. Nie musi to być profesjonalna torba z pełnym, medycznym wyposażeniem; taką rolę może pełnić na przykład szafka lub schowek, w którym znajdą się opatrunki, plastry, gazy, bandaże, woda utleniona czy domowe leki. Należy jednak pamiętać, że leki powinny być oddzielone od opatrunków i zabezpieczone tak, by dzieci nie miały do nich dostępu.

Taka zupełnie podstawowa apteczka to również obowiązkowe wyposażenie każdego samochodu dopuszczonego do ruchu. Ta jednak charakteryzuje się pewnymi, z góry określonymi parametrami – powinna być zamknięta w jednym opakowaniu lub torbie medycznej, dobrze oznakowanej i przechowywana w dostępnym miejscu np. w bagażniku. Musi być także odpowiednio wyposażona w zestaw opatrunków, chustę trójkątną, nożyczki, folię termoizolacyjną, rękawiczki lateksowe, środki dezynfekcyjne itp. o dokładnym wyposażeniu apteczki napiszemy w dalszej części artykułu.

Kolejnym miejscem, gdzie apteczka musi się znaleźć są wszelkiego rodzaju lokale, przedsiębiorstwa oraz miejsca publiczne np. baseny, lotniska, galerie handlowe itp. I wszędzie tam, gdzie każdego dnia pojawia się wielu ludzi. Powinna być dostępna zarówno dla pracowników, jak i gości, a obsługę należy powierzyć osobie przynajmniej po kursie pierwszej pomocy. Zestaw musi być w miarę profesjonalnie wyposażony w taką ilość elementów, by wystarczyła na opatrzenie większej ilości osób.

Odrębną kategorią są apteczki turystyczne. Te kompletuje się pod indywidualne potrzeby i chociaż mają pewne elementy wspólne, mogą różnić się wyposażeniem. Inny zestaw będzie Ci potrzebny, gdy wybierasz się w góry, inny, gdy planujesz wakacje nad morzem, a jeszcze inny, gdy uprawiasz sporty ekstremalne. Nie należy jednak zapominać, że nawet jeśli planujesz prostą wycieczkę, bez potencjalnych niebezpieczeństw, zestaw pierwszej pomocy i tak powinien znaleźć się na wyposażeniu.

W sklepie sklep.ivnet.pl z akcesoriami pierwszej pomocy i BHP znajdziesz szeroki wybór apteczek do różnych zastosowań. To miejsce dla każdego – od rodziców, poprzez przedsiębiorców i kierowców, aż po miłośników sportów ekstremalnych.

Co powinna zawierać dobrze wyposażona apteczka ?

Jak już wcześniej pisaliśmy, poszczególne elementy zestawów pierwszej pomocy mogą się między sobą delikatnie różnić. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, warunków wykorzystania i częstotliwości wykorzystania. Podstawowe wyposażenie powinno wyglądać w ten sposób:

  • Środki opatrunkowe – opaski dziane o różnej szerokości, bandaże elastyczne, kompresy jałowe i gaziki, plastry. Do zabezpieczania krwawiących ran, złamań, zwichnięć i pozostałych urazów.
  • Chusta trójkątna – jednorazowa lub wielorazowego użytku, z dołączoną agrafką. Służy do zabezpieczania kończyny górnej w przypadku złamania lub zwichnięcia; może także stanowić alternatywę dla bandaża w przypadku jego braku.
  • Rękawiczki – co najmniej jedna, a najlepiej kilka par rękawiczek lateksowych lub nitrylowych. Chronią osobę udzielającą pierwszej pomocy przed kontaktem z krwią i wydzielinami poszkodowanego.
  • Koc ratunkowy – nazywany również folią termoizolacyjną lub NRC. Do utrzymywania stałej temperatury ciała w przypadku wyziębienia lub wychłodzenia.
  • Maseczka do sztucznego oddychania – jałowo zapakowana maseczka, umożliwiająca wykonanie sztucznego oddychania metodą usta-usta.
  • Nożyczki – ostre, o zaokrąglonych końcówkach do przecinania materiałów opatrunkowych, a także ubrania poszkodowanego.

Oprócz powyższego obowiązkowego wyposażenia w apteczce mogą znaleźć się także opcjonalne przedmioty takie jak: opatrunki na głowę typu Codofix, opatrunki oparzeniowe (hydrożelowe), opatrunki osobiste, elastyczne szyny do unieruchamiania kończyn, środki dezynfekujące. Należy pamiętać o tym, że w ogólnodostępnej apteczce nie można przechowywać leków, nawet takich typu Apap. Te, mogą się znaleźć jedynie w tych osobistych do własnego użytku.

Profesjonalne apteczki

Sklep.Ivnet.pl oferuje apteczki pierwszej pomocy i artykuły BHP na potrzeby klientów indywidualnych, a także firm i instytucji. Pełną ofertę możesz sprawdzić w naszym sklepie sklep.ivnet.pl , gdzie produkty kupisz taniej, korzystając ze specjalnej promocji w postaci atrakcyjnego kuponu rabatowego dla klientów portalu ogłoszeniowego ivnet.pl. Nie zapomnij pobrać specjalny, dedykowany kupon rabatowy - do pobrania na naszej stronie. Kupon uprawnia do uzyskania dodatkowych zniżek tylko dla naszych klientów. To wyjątkowa okazja, której nie znajdziesz nigdzie indziej!

Zachęcamy do zakupów w promocyjnych cenach - do wykorzystywania naszych kuponów rabatowych i – co najważniejsze – przestrzegania zasad bezpieczeństwa, by zarabiać pieniądze, tak aby nie było potrzeby korzystania z zawartości apteczki.

Zarejestruj się już dziś w serwisie ivnet.pl (tylko imię i email), następnie Dodaj ofertę i wybierz opcję, najlepiej na 12 miesięcy, gdzie otrzymasz najwięcej korzyści i satysfakcji.

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ, DODAJ OFERTĘ i ODBIERZ PREZENT !

Z wyrazami szacunku,

Mariusz Waldheim

Zobacz galerię zdjęć artykułuBrak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Wyraź swoją opinie ! Nie zwlekaj wyraź opinie na temat artykułu!
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.