Jak zarobić pieniądze - nie płacić za noclegi na całym świecie!

Zobacz galerię 15 lipiec 2016 14:13 od ivnet.pl

Jak zarobić pieniądze - nie płacić za noclegi na całym świecie! 

Marzysz o wakacyjnym wyjeździe za granicę, ale nie stać Cię na opłacenie hotelu? Nie musisz porzucać tych marzeń. Istnieje dużo alternatyw, które kosztują niewiele albo nawet nic. Dziś portal ogłoszeniowy ivnet.pl podpowiada jak zaoszczędzić na noclegach i podróżować tanio. Dowiedz się jak skorzystać z takiej oferty, spakuj walizkę i wyrusz z nami zwiedzać świat! 

W Polsce dopiero raczkuje, ale na świecie ma się dobrze

Oferta darmowych noclegów działa na podobnej zasadzie co znane BlaBlaCar. W tym przypadku nie chodzi jednak o miejsce w samochodzie, a w domu. Wszystko odbywa się legalnie i bezpiecznie. Jest to doskonały sposób dla osób, które potrzebują noclegu na krótki czas, a przy tym chcą poznać ciekawych ludzi. Baza prezentuje wiele naprawdę ciekawych ofert z całego świata. W 2013 roku w serwisie aktywnych było 7 milionów użytkowników ze 100 tys. różnych miast. A jeśli połączysz to jeszcze z tanimi lotami, może się okazać, że zwiedzisz mnóstwo ciekawych miast, wydając jedynie symboliczne sumy. To jak, gotowy na przygodę? Sprawdź atlastours.pl Znajdź tani lot, zarezerwuj miejsce i wybierz się w trasę już dziś! Polecamy także podróżowanie po pięknej Polsce, nawet wypożyczonym samochodem z auto4you24.pl oraz www.auto4you24.pl oraz gold-rent.pl i gold-rent.pl

Jak to działa?

Gdy ktoś ma wolne mieszkanie, pokój albo chociażby miejsce na kanapie, może zarejestrować się w serwisie i udostępnić je do użytku innym osobom, ponieważ właśnie na tym polega cała zabawa. Na godzinę, na noc lub kilka dni. To już zależy od osoby „wynajmującej”. Oczywiście nie jest to wynajmowanie w dosłownym sensie, bo nikt nie pobiera za to opłaty. Po prostu chodzi o udostępnienie lokalu, w którym ktoś może przenocować lub spędzić przyjemne popołudnie, kilka lub kilkanaście dni,  oglądając wspólnie mecz z właścicielem mieszkania, czy też przebywając samemu. 

W dobrym tonie jest nie przychodzić z pustymi rękoma, a więc warto podczas wizyty wręczyć gospodarzowi jakiś upominek np. przynieść ze sobą coś do jedzenia, butelkę wina albo coś, co wiąże się z Twoim krajem lub miastem. Nie jest to jednak warunek konieczny, a wzajemna pomoc, darmowe noclegi i spędzanie czasu. 

Gospodarz umieszcza swoje ogłoszenie na stronie i od tej pory wszyscy mogą je przeglądać. Również zgłoszenie chęci wynajęcia takiego miejsca odbywa się przez portal pośredniczący, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Dzięki specjalnemu systemowi opinii i ocen użytkowników, wiesz na kim można polegać, a od kogo lepiej trzymać się z daleka. Chociaż cały proces polega na zaufaniu z obu stron, to przestrzeganie podstawowych zasad, jak np. załatwianie wszystkich formalności za pośrednictwem serwisu pozwoli obu stronom na bezstresową zabawę. 

Czy to zabawa dla każdego?

Rejestracja w serwisie, to możliwość i świetny sposób na tanie podróżowanie po świecie, poznawanie nowych ludzi i zawieranie znajomości. Jest to jednak na tyle specyficzna forma, że nie każdemu może odpowiadać. Przede wszystkim osoba wynajmująca kawałek swojego mieszkania, musi zdawać sobie sprawę z tego, że przyjmuje pod dach obcych ludzi. Na godzinę, na noc, na kilka dni, ale jednak. Dlatego warto się zabezpieczyć przed ewentualnymi kłopotami. Na szczęście serwis dokłada wszelkich starań, by w akcji brali tylko sprawdzone osoby. Ubezpieczenie mieszkania to absolutna podstawa, wypadki, nawet niezamierzone chodzą po ludziach. 

Z drugiej strony, sami użytkownicy muszą też charakteryzować się odpowiednimi predyspozycjami. Wyjeżdżając za granicę, konieczna jest chociażby pobieżna znajomość przynajmniej języka angielskiego, a najlepiej, chociaż podstawowa znajomość języka kraju, do którego się jedzie. Trzeba również być osobą towarzyską, której odpowiada taki model podróżowania. W końcu nie każdy ma ochotę i odwagę, by zdecydować się na taką formę noclegownia i zawierania znajomości. Warto także podróżować w parach. Kobietom jest łatwiej znaleźć dostępne lokum niż mężczyznom, ale z drugiej strony trzeba dbać o własne bezpieczeństwo, więc podróżowanie w dwie-trzy osoby jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. 

No i ostatni warunek – trzeba mieć trochę czasu. Na bliskie podróże wystarczy weekend, na te dalsze trzeba sobie zarezerwować nieco więcej np. tydzień, by móc sensownie cieszyć się nie tylko z gościny udostępniającego miejsce w mieszkaniu, ale także, by coś zobaczyć. Dlatego, jeśli spełniasz powyższe warunki nie czekaj, pakuj plecak i śmiało wyrusz na przygodę swojego życia. Zwłaszcza że podróżowanie po świecie, wcale nie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami. Zadzwoń lub napisz maila, by dowiedzieć sie więcej.

Zachęcamy do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach. Polecamy artykuł Jak zarobić na noclegach , również artykuły  Konkurs Ivnet – Jak zarobić atrakcyjną nagrodę oraz Jak wygrać atrakcyjne nagrody - Konkurs Ivnet Portal ogłoszeniowy ivnet.pl wspiera model taniego podróżowania, dlatego z przyjemnością kibicujemy inicjatywie.

Pozdrawiam,

Mariusz Waldheim

Zobacz galerię zdjęć artykułuBrak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Wyraź swoją opinie ! Nie zwlekaj wyraź opinie na temat artykułu!
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.