Jak zarobić na własne mieszkanie !

Zobacz galerię 19 wrzesień 2016 11:55 od ivnet.pl

Jak zarobić na własne mieszkanie !

Własne mieszkanie to marzenie każdego. Niestety w obecnych czasach coraz trudniej na nie zapracować, przez co rośnie ilość osób żyjących przez całe życie z rodziną lub wynajmujących kawalerki. Nie ma się co dziwić, gdyż kupno lokalu, choćby najmniejszego to inwestycja rzędu kilkuset tysięcy złotych. W takim razie jak zarobić na mieszkanie? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów.

Plan działania

Zakup mieszkania to nie inwestycja do realizacji z dnia na dzień. Nawet jeśli masz już zgromadzony kapitał albo przynajmniej jego część, przed Tobą długa droga, zanim na dobre zadomowisz się we własnym „M”. Oszczędzanie i zarabianie pieniędzy na własny dom to długofalowy proces, o którym warto pomyśleć już na samym początku życiowej drogi. Odkładając 200 zł miesięcznie od 18 roku życia w wieku 35 lat zgromadzisz około 41 000 zł. W sam raz na pokrycie wkładu własnego, potrzebnego na otrzymanie kredytu. 200 zł na miesiąc nie jest trudną do odłożenia kwotą. Pieniądze warto również zainwestować, wtedy zysk będzie jeszcze większy. Oszczędzanie to jednak tylko jedna z wielu możliwości jak zarobić na własne mieszkanie, a bez wypracowania długoletniego planu nie uda Ci się zebrać odpowiedniej kwoty. Dlatego warto przemyśleć w jaki sposób pomnożyć podstawowy kapitał.

Plan powinien obejmować, oprócz dobrej pracy, sposoby na pomnażanie pieniędzy, a więc wszystkie długoterminowe i krótkoterminowe inwestycje, przybliżające Cię do upragnionego celu. Istnieją dwa podstawowe metody inwestycyjne: bezpieczne i ryzykowne. Te pierwsze z reguły dostarczają niski, ale w miarę stały dochód, natomiast te drugie wiążą się z możliwością zarobienia większych pieniędzy w krótkim czasie, ale również z ryzykiem ich utraty. Są to m.in. wszystkiego rodzaju inwestycje w akcje, giełdy walutowe Forex itp. Wytrawni gracze potrafią dorobić się fortuny na takich działaniach, ale brak szczęścia lub błąd może doprowadzić do bankructwa.

My polecamy bezpieczne formy dodatkowego przychodu. W ten sposób zapewnisz sobie dochód bez ryzyka, że z dnia na dzień stracisz wszystko.

W co inwestować, by zarobić na mieszkanie?

Nie ma co ukrywać, że potrzebne są duże pieniądze, by kupić swoje „M” i tylko odpowiednie zarządzanie funduszami pozwoli Ci na zebranie takiego kapitału, który pozwoli je kupić lub chociażby pokryć kwotę wkładu własnego, potrzebnego do uzyskania kredytu. Na pierwszym miejscu warto postawić sprawdzone sposoby, takie jak: obligacje. Te, w dłuższym czasie, przyniosą Ci stały i bezpieczny dochód. Warunek jest tylko taki, że pieniądze trzeba inwestować przez kilka, a nawet kilkadziesiąt lat.

Całkowicie bezpieczną lokatą kapitału, ale jednocześnie najmniej dochodową jest zwykłe odkładanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym. O ile nie ma żadnego ryzyka, że pieniądze nagle przepadną, o tyle nie ma co liczyć na wielkie zyski, gdyż takie konta są bardzo nisko oprocentowane.

Jest ryzyko, jest zabawa !

Oprócz wymienionych powyżej, są jeszcze sposoby, które nie można uznać za inwestycję, ale pozwalają na zyskanie naprawdę dużych pieniędzy. Mowa o wszelkiego rodzaju konkursach, itp. Warto spróbować np. od czasu do czasu wysłać sms do radia czy wziąć udział w konkursie. Należy jednak bardzo uważać, by nie przepuścić całych oszczędności. Dlatego, jak grać to tylko z głową i na zasadzie zabawy, a nie sposobu na zarobek. Tu liczy się przede wszystkim szczęście. Można wygrać milion złotych, ale równie dobrze można grać przez 30 lat i nie otrzymać ani złotówki. Można jednak zminimalizować ryzyko i jednocześnie podnieść szansę na wygraną, stosując odpowiednie podejście. O jednej z takich stron pisaliśmy w  artykule Prosty sposób na wygraną – Jak zarobić pieniądze!

Najważniejsza jest konsekwencja

Odkładając pieniądze na mieszkanie musisz mieć świadomość, że to długofalowa inwestycja. W międzyczasie pojawi się wiele pokus na wydanie oszczędności – nowy samochód, nowoczesne kino domowe, komputer itp. To są oczywiście ważne rzeczy, ale zadaj sobie pytanie: czy naprawdę ich tak potrzebujesz? Czy wydając 65 000 zł na nowy model samochodu nie odsuwasz w czasie kupna mieszkania?

Możesz zarabiać pieniądze na stronie ivnet.pl, na początek 35% wpłat netto od sprzedaży - czytaj więcej oraz w Programach Partnerskich Jak zarobić pieniądze wykorzystując Programy Partnerskie?

Zachęcamy także do wzięcia udziału w Konkursie Ivnet , by zarobić atrakcyjną nagrodę oraz otrzymać za darmo gwarantowane bonusy. Zasady są bardzo proste, podobne do sledzimykonkursy.pl , e-konkursy.info , hapnij.pl , wygranekonkursy.pl , atrakcyjnekonkursy.pl

Trzymaj się swojego postanowienia, oszczędzaj, inwestuj i korzystaj z portalu z ogłoszeniami ivnet.pl, gdzie możesz korzystnie kupować, sprzedawać i zarabiać prawdziwe pieniądze.

Pozdrawiam,

Mariusz Waldheim

Zobacz galerię zdjęć artykułuBrak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Wyraź swoją opinie ! Nie zwlekaj wyraź opinie na temat artykułu!
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.